პრემიერ-მინისტრმა, პარტია „ქართულიოცნება - დემოკრატიულისაქართველოს“ თავმჯდომარეგიორგიკვირიკაშვილმა,მცხეთაში, მცხეთა-მთიანეთის რეგიონის მერობისკანდიდატებიწარადგინა.
მმართველი პარტიის სახელით, ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნებზე, მცხეთა-მთიანეთში მერობისთვის ოთხი კანდიდატი იბრძოლებს. მცხეთის მუნიციპალიტეტში მერობის კანდიდატი გიორგი კაპანაძე იქნება, დუშეთში - ზურაბ სეხნიაშვილი, თიანეთში - ლელა ქიტესაშვილი, ხოლო ყაზბეგში - ალექსანდრე ზაგაშვილი.
„ესენი არიან პროფესიონალი, გამოცდილი ადამიანები და რაც მთავარია, მზად არიან, დაიცვან თქვენი ინტერესები, დაგეხმარონ პრობლემის მოგვარებაში. თქვენი მხარდაჭერით,ჩვენ, „ქართულ ოცნება“,განვაგრძობთ იმ საქმის კეთებას, რაც ხუთი წლის წინ დავიწყეთდა რაც კეთდება ხალხისთვის, თითოეული ადამიანის კეთილდღეობისთვის, ჩვენი მომავლისთვის“, - განაცხადა გიორგი კვირიკაშვილმა.
მთავრობის მეთაურმა 21 ოქტომბრის ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნებისთვის მერობისკანდიდატები საქართველოს ყველა რეგიონში წარადგინა.