დავით მათიკაშვილი: აგენტურული პარტიების ადგილი ქართულ პოლიტიკურ სივრცეში არ არის, შესაბამისად, უნდა შეიქმნას ისეთი საკანონმდებლო სივრცე ქართულ რეალობაში, რომელიც განსაზღვრავს თუ როგორმა პარტიამ არ უნდა იფუნქციონიროს
აგენტურული პარტიების ადგილი ქართულ პოლიტიკურ სივრცეში არ არის, შესაბამისად, უნდა შეიქმნას ისეთი საკანონმდებლო სივრცე ქართულ რეალობაში, რომელიც განსაზღვრავს თუ როგორმა პარტიამ არ უნდა იფუნქციონიროს, - განაცხადა „ქრონიკასთან“ საპროცედურო საკითხთა და წესების საპარლამენტო კომიტეტის თავმჯდომარემ დავით მათიკაშვილმა.
„აგენტურული პარტიების ადგილი ქართულ პოლიტიკურ სივრცეში არ არის, შესაბამისად, უნდა შეიქმნას ისეთი საკანონმდებლო სივრცე ქართულ რეალობაში, რომელიც განსაზღვრავს თუ როგორმა პარტიამ არ უნდა იფუნქციონიროს საქართველოში. ეს არის ძალიან მნიშვნელოვანი საკანონმდებლო ინიციატივა, რადგან ისე არ მოხდეს, რომ ფაქტობრივად, აკრძალული პარტიის მსგავსი პარტია იგივე წესდებით და ამოცანებით კვლავაც დარჩეს პოლიტიკურ სარბიელზე“, - აღნიშნა მათიკაშვილმა.
ბიუროს სხდომაზე დღეს „ნაციონალური მოძრაობის“ აკრძალვასთან დაკავშირებული კანონი დაინიცირდება.