ავთანდილ კუნჭულია: სისხლის სამართლის კოდექსში აღდგება სამშობლოს ღალატის მუხლი, რომ მომავალში ვერავინ შეძლოს და გაბედოს თავის სამშობლოს, ხალხს და ქვეყნის ინტერესებს უღალატოს
სისხლის სამართლის კოდექსში აღდგება სამშობლოს ღალატის მუხლი, რომ მომავალში ვერავინ შეძლოს და გაბედოს თავის სამშობლოს, ხალხს და ქვეყნის ინტერესებს უღალატოს, - ასე გამოეხმაურა პარლამენტის ფრაქცია „ქართული ოცნების“ აპარატის უფროსი ავთანდილ კუნჭულია იმ ფაქტს, რომ სისხლის სამართლის კოდექსში სამშობლოს ღალატის მუხლის აღდგენის საკითხს დეპუტატები მესამე მოსმენით მიმდინარე კვირაში განიხილავენ.
„ქართულმა ოცნებამ“ დააინიციირა პროექტი, რომელსაც მიმდინარე კვირას პარლამენტი მესამე მოსმენით უყრის კენჭს. სისხლის სამართლის კოდექსში აღდგება სამშობლოს ღალატის მუხლი, რომ მომავალში ვერავინ შეძლოს და გაბედოს თავის სამშობლოს, ხალხს და ქვეყნის ინტერესებს უღალატოს“, - აღნიშნა კუნჭულიამ.