მამუკა ყურაშვილმა ილია ინჯიას კითხვაზე, ადამიანების ევაკუაცია უფრო ადრე რომ მოეხდინათ, უფრო მეტი ხალხი დაზარალდებოდა თუ უფრო ნაკლები, განაცხადა, რომ დაზარალებული უფრო ნაკლები იქნებოდა
2008 წელს სამშვიდობო ოპერაციების შტაბის უფროსი მამუკა ყურაშვილი -[ადამიანების ევაკუაცია უფრო ადრე რომ მოგვეხდინა] დაზარალებული უფრო ნაკლები იქნებოდა
პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო კომისიის სხდომაზე, სადაც განსახილველი საკითხია 2004-2008 წლებში საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე შექმნილი ვითარება და 2008 წლის აგვისტოს ომი, 2008 წელს სამშვიდობო ოპერაციების შტაბის უფროსი მამუკა ყურაშვილი კომისიის წევრების კითხვებს პასუხობს.
ყურაშვილმა ილია ინჯიას კითხვის საპასუხოდ, „ადამიანების ევაკუაცია უფრო ადრე რომ მოგეხდინათ, უფრო მეტი ხალხი დაზარალდებოდა თუ უფრო ნაკლები“ განაცხადა, რომ „დაზარალებული უფრო ნაკლები იქნებოდა“
მარბიელი ევაკუაცია უფრო ადრე რომ დაეწყოთ უფრო მეტი რა ადამიანი შემთხვევაში დაზარალდებოდა ნეტავი? როგორც ჩანს ეს ინჯია მამა და ბიძა ინჯიების ალიკვალია ლოგიკურ აზროვნებაში :))
თომა ვირთხა უგულავას მიზანიც ხომ ბევრი მსხვერპლი იყო, საზარბაზნე ხორცი უნდა ყოფილიყო მოსახლეობა მაგიტომ არ გამოცხადა ევაკუაცია.